Zbytečnost, která přitíží

26. srpna 2018 v 15:09 | Mate |  COCKtail
Tento týden jsem se zase přesvědčila o tom, jak umím být naivní. Podle mě, když jednou někoho poznáte a začnete spolu flirtovat, líbat se a sdílíte spolu intimní život, je pak těžké odbočit k normálnímu přátelství. Víte totiž, jaký je. Jak koketuje, jak se usmívá, když ho zaujmete, jak vypadá jeho žárlivý pohled a podobně. Stejně jsme se o to přátelství pokoušeli, tvářili se, že je to takhle ok. Pak jsme jednou seděli v baru, já vesele odepisovala klukovi, se kterým jsem tou dobou randila a tenhle můj "kamarád" začal se svým známým rozebírat nějakou holku. Něco ve mě zahlodalo. Nevím, jestli to byla žárlivost. Ale nadšená jsem z toho zrovna nebyla. Bylo to ode mě pokrytecké.
V překladu to totiž znělo nějak takhle:Já můžu být spokojená. Můžu se líbat s někým jiným, můžu být šťastná s někým jiným, ale ty ne.

Přešla jsem to, vzala to jako chvilkou slabost a nezamýšlela se nad tím. No a časem s tím svým objevem taky dorandila. A minulý týden to přišlo znova. Moja kamarádka dorazila na kafe s tím, že můj "kamarád" letí pracovně do zahraničí s nějakou holkou. Začala jsem všechno přeměřovat. Je hezčí než já? Je vtipnější než já? Rozhodně má lepší postavu než já. Pár dní na to, když jsem byla se svým "kamarádem" venku, jsem se přitihla, jak žárlím, když vidím, že se podíval jiné holce na zadek. Nebyl sám, koho zaskočilo, že jsme se kvůli tomu dokázali pohádat, i když jsem kvůli tomu nedělala žádné velké scény. Tohle totiž nebylo zvykem.
No a poslední hřebíček do rakve bylo, když spustil pár dní poté, že se mu ozvala nějaká holka, která se mu delší dobu líbí. Tentokrát už to totiž byla žárlivost, kterou jsem nedokázala potlačit. Zničilo to mé zdravé sebevěodmí i mé ego. Jak si proboha může myslet, že je nějaká holka lepší, než já? Jistě, že nějaká určitě je. Jsou jich celé armády. Ale proč pro něho sakra nejsem nejdokonalejší?

Tu slečnu jsem s ním probrala, udělala si ze všeho srandu a obrnila se mlčením. Evidentně nezvládám být kamarádka s někým, s kým jsem na začátku "pěstovala vztah". Řešením by byl právě ten vztah, nebo přerušení kontaktu. Jenže chození by v tomhle případě bylo neuvěřitelně trapné. Vždycky si totiž říkám, že když spolu dva řeší jiné objekty zájmu, je to zlom, který vlastně zničí možnost být něčím víc, než jen přáteli. Takže i my dva jsme se se dostali do bodu, ze kterého už se není kam hnout. Podle něj momentálním řešením může být to, že se o svých potencionálních partnerech nebudeme bavit, ale to je skutečně jen provizorním řešením do doby, než jeden z nás bude zadaný... Mlčím. Už pár dní. Ale užírá mě pocit, že mám na nočním stolku dvě jeho knížky. Mám totiž pocit, že je mezi námi něco nedokončeného a to nechci. Ideální by bylo poslat mu je po někom, což teď zrovna moc nejde a moje vnitřní já bych navíc mlčení chtělo přerušit, knížky mu předat osobně a říct, že mi tahle situace ubližuje a bylo by nejspíš lepší, kdybychom se viděli naposled.

Je to zbytečnost, která nic nezmění. Ale přesto mě láká to tímhle uzavřít, abych měla vnitřní klid. Ale i kdybych to udělala... Jakou budu mít záruku, že mi jednou nebude tak strašně smutno, že mlčení po "oficiálním rozloučení" utnu a ozvu se? A to by teprve vypadalo uboze...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 26. srpna 2018 v 16:10 | Reagovat

Vy mladé slečinky a vaše nenasytné mušličky!

2 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 26. srpna 2018 v 18:19 | Reagovat

Jo jo jo, je to prostě těžký! Řeším trochu jiný problém, ale pocity mám u toho dost podobné. Prostě nejradši bys udělala nějaký rozhodnutí, ale nutně potřebuješ nějaký zadní vrátka, díky kterým to bude všechno zase při starým.. a tak jen neděláš nic, protože se bojíš toho co bude, když něco uděláš. achjoooo. a přitom vlastně o nic nejde. Ale já jsem citlivka a ráda se rýpu ve svých pocitech, no. :D

3 MOE MOE | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 21:26 | Reagovat

Ono to je dost těžké. Tohle může být klidně vyřešené, zpracované ... ale mozku to člověk přostě nevysvětlí. :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama