#jistý cíl

8. července 2018 v 16:02 | Mate |  COCKtail
Uvažuju nad tím, co je vlastně můj životní cíl. Kdyby se mě někdo zeptal před 3 lety, vychrlila bych velice věcně například: "Mít hezkou vilku za Prahou, vtipného přítele, Volvo S60 a chtěla bych vydávat vlastní časopis."

Dneska se nad tím musím pousmát. S věkem se asi mění priority, takže mé životní cíle jsou úplně někde jinde. Přestala jsem plánovat, přestala jsem řešit, k jakému cíli v životě chci dojít. Jediná jistota v životě je totiž ta, že umřete. Jenže kdy, kde a jak... To kdybyste věděli, tak už by Vám život nabídl těch jistot až moc. Nechal si to v záloeze jako překvapení. A já si taky svou budoucnost nechávám jako překvapení.Chtěla bych jednou navštívit Austrálii a strávit tam aspoň měsíc. Chtěla bych, aby mě tam nekousl pavouk, abych tam autem nesrazila žádného klokana a aby mě ve spánku nezabil nějaký had škrtič. Taky bych chtěla strávit jednu zimu ve Švédsku. A jedno léto na Mykonosu. A jedny Vánoce v komerčním New Yorku, kde bych potkala Kevina. A taky bych chtěla mít kancelář v obrovské prosklené budově, ze které vidím na ruch na cestě. A ideálně, aby ta budova nebyla v hledáčku teroristů, kteří právě unesli letadlo... A cílem téhle krasojízdy by byl domek s cihlovou fasádou, někde za městem, s velkou zahradou, bazénem do země a houpací sítí. A hezkou teráskou, abych měla příjemný home office. Občasný.


Zkrátka jsem vděčná za všechno a léto to všechno jenom znásobuje. Ať už do svého cíle dojdu kdykoliv, chci si užívat tu cestu k němu. Ať už jde o cíl PŘÍTEL, HEZKÝ DŮM nebo SMRT. Protože když toho cíle dosáhnete, pokaždé následuje ohlédnutí za tím, jakou cestu jste kvůli tomu museli urazit.

A do té doby jsem ráda za všechno to, co je kolem. Za každou dobrou sklenici vína, za každý úsměv člověka, kterého potkám, za každý flirt (klidně i s klukem, kterého jen míjím v obchodě a už ho nikdy v životě nepotkám), za každé nové ráno, kdy je příšerně horko a já vím, že ten den strávím maximálně u bazénu. Za každé nové ráno, kdy je pod mrakem a neprší, protože vím, že nebudu zase brzy unavená. Za každé nové boty, za každý nový odstín rtěnky, zkrátka... DÍKY ZA TO, CO MOMENTÁLNĚ MÁM.

A těším se na to, co ještě budu mít časem, až mi to život nadělí.

Pokud to nebude pozitivní text na HIV.
Nebo paradontóza.
Nebo alepecii.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 zamotana zamotana | Web | 10. července 2018 v 10:48 | Reagovat

Ve skutečnosti ani nejde o ty cíle samotné, ale o cestu k nim. Kdybychom každý vlastnili zlatou rybku a ta by nám vše splnila, život by nás brzy přestal bavit. Takže je nutné nějaký cíl si vytvořit a jít za ním. :-)
Já mám momentálně cíl SEBEVĚDOMÍ. Ale s dokonalými lidmi všude kolem to jde těžce. :D

2 Zlomenymec Zlomenymec | E-mail | Web | Sobota v 20:28 | Reagovat

To je hrozně pozitivní článek! :-D
https://www.youtube.com/watch?v=jSyWl3pgons :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama