#ve vlastní pasti

23. června 2018 v 11:29 | Mate |  COCKtail
Pokud máte rádi skutečné lidské osudy, tímhle článkem uspokojíte své chuťové buňky na několik dní dopředu. Když jsem si přečetla téma týdne, vzpomněla jsem si na to, jak se ve vlastní pasti ocitla moje známá. A vzhledem k povaze tohoto blogu, asi nikoho nepřekvapí, že i v jejím případě se jednalo o vztah.


Budeme ji říkat třeba L. Vždycky, když jsem L. potkala, vypadala spokojená a šťastná, přesto, že když se vedle nás se svým čerstvým manželem přestěhovali, jejich dům vypadal jako jedna velká ruina a nikoho u nás (téměř na vsi) neznala. Postupem času si ji ale lidé oblíbili, protože se L. docela jednoduše seznamovala. Její výhodou a zároveň nejhorší vlastností bylo to, že byla přátelská a neuvěřitelně vřelá.Časem si L. se svým manželem nádherně opravili domek, jejich druhé dítě začalo chodit do školky a právě tam se L. seznámila s maminkou jiného dítěte, F. F. samozřejmě čas od času dostala od L. pozvání na kafe a moc ráda se svýma dvěma dětma přijela. Jenže, aniž by to L. tušila, postupem času se návštěvy F. nekonaly protože by snad ráda viděla L., ale protože by ráda viděla jejího manžela.

Netrvalo to dlouho a L. zjistila, že v jejím domě už se s ní vlastně nepočítá. F. ji vystrnadila a začala postupně kolem domu i uvnitř dělat úpravy, protože si to jako paní domu mohla dovolit.

Někdy se člověku může stát, že narazí na někoho, komu důvěřoval a považoval ho za kamaráda. Ale myslím, že já sama jsem asi vždycky zažila jen podrazy, které v porovnání s tímto byly skutečně malicherné. Jasně, L. se vymstila přílišná důvěra a to, že se ráda přátelila s lidmi. Ale ve finále to vyhrála, protože je teď mnohem šťastnější jinde a s někým jiným, zatímco vedle v domku, který byl dějištěm celého našeho příběhu, se začínají hromadit děti, hluk a začíná to tam trochu smrdět korunou...

Takže ve vlastní pasti byla L., když se její dobrota otočila protí ni. Ale zároveň je teď ve vlastní pasti její manžel, kterému se pod rukama začíná budovat zmenšenina sídliště Chánov.

No a co vy, už vás někdy vaše vlastnost dostala do vlastní pasti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Platan Platan | E-mail | Web | 24. června 2018 v 0:10 | Reagovat

Fu. Smutný a nesmutný osud zároveň. Ešteže to nakoniec pre samotnú L. bolo lepšie a z pasce sa dostala. Mňa do nej permanentne dostáva moja ochota robiť si srandu sám zo seba, tiež nič príjemné :-D  :-D

2 Lux Lux | Web | 24. června 2018 v 1:12 | Reagovat

To je prostě život. Nikdy nevíme, jestli to, co teď vnímáme jako nejhorší není vlastně maskované požehnání.
Mě do bludného kruhu neustále dostává moje ochota pomáhat..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama