Ideální léto vs. realita

17. června 2018 v 9:57 | Mate |  COCKtail
Upřímně, celý tenhle blog tak nějak bilancuje věci kolem nás a vykresluje naši předstravu. Teď to pojďme vzít trochu konkrétněji než v každém článku. Moje nejbližší budoucnost, o které mám představy (nepočítám budoucnost, která nastane zítra v 5.30, kdy mi zazvoní budík a já už si teď představuju ten pocit bolesti fyzické i psychické), je dovolená. Léto je perfektní v tom, že jsou noci delší, zábavnější, drinky vychlazenější a většina lidí je tak nějak šťastnější.
Strašně dlouho jsem si představovala, jak tohle léto budou věci jinak. Každý den bude plný něčeho zajímavého, víkendy budou neskutečně zábavné (až budu skoro plakat, že skončily - tady je jediná shoda) a všechno to završí společná dovolená s přítelem. A ten přítel - vzdávám se jakékoliv představy o něm - snad jenom aby nenosil ošklivé tenisky a vysoké ponožky. Aby v kritických chvílích (jako třeba když jednomu z nás nepřijede kufr a prvních pár dní se bude muset spokojit s věcmi ze záložního zavazadla) nezačal sprostě nadávat všem okolo, kopat kolem sebe a podobně. Aby nevedl oplzlé kecy, debilní vtipy a aby neměl účes aka "rozdělení cesty pruhem uprostřed" z roku 2004. Bylo by dostačující, kdyby byl vyšší než já, měl smysl pro humor a nebrblal ve chvíli, kdy musí ujít déle než 5 kilometrů. Jo a kam bychom jeli, to nevím. Stačila by mi Itálie, kde bychom každé ráno chodili někam na terasu na dobrou kávu a máslový crossiant (udělala bych vyjímku s nejezením pečiva, protože v Itálii se tohle musí). Nebo něco exotičtějšího, třeba Dubaj nebo Thajsko, kde bychom po šílené asijské večeři cestou na hotel tipovali, jestli jsme právě potkali Thajce nebo Thajku.

A teď se podíváme zpátky do reality. Pomineme fakt, že přítel je stále v nedohlednu. Léto si zatím extrémně neužívám - je to trochu složitější díky práci, protože na vstávačku před šestou ráno ještě nejsem úplně zvyklá, takže sotva přijdu domů a hodinu funguju (výhodou je, že končíme vždycky poměrně brzy), jdu se proběhnout se psem a následně poměrně znavená lehnu na zahradě do houpací sítě a bráním se spánku. Znáte to, když usnete odpoledne, neusnete v noci, ráno jste rozlomení, celý den je debilní a ještě debilnější je, že po příchodu domů opět usnete, ale v noci už nemůžete spát... A tak.

Takže větší sranda je se mnou maximálně v pátek a o víkendu, protože jako pracující člověk mám pocit, že jsem si ho opět zasloužila. A teď tedy k té dovolené, kterou si budu moct díky zkušebce dopřát nejdřív někdy na konci srpna. Kromě toho, že přítele nahradí kamarádka, tak se změní destinace. Ideálně Řecko nebo Turecko.

A říkám si, že proč vlastně ne? V Itálii jsem byla už dvakrát, nádhera, ale taky je čas poznat nová místa. A pravděpodobnost, že se na dovolené pohádáte s kamarádkou, je asi o facku menší, než že se pohádáte s přítelem, ne? U mě teda naopak, když toho přítele nemám, žejo... :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 17. června 2018 v 10:05 | Reagovat

Jsem toho názoru, že s kamarádkou si to užiješ lépe než s nějakým přítelem :-) Tak ať si dobře vybereš destinaci, já bych asi brala to Řecko :-)

2 Zlomenymec Zlomenymec | E-mail | Web | 17. června 2018 v 11:11 | Reagovat

Hmm, tak až na tu výšku (já jsem docela malý, takže je tu riziko, že jsi vyšší) bych asi všechny body splňoval! :D

I když já docela nerad cestuju :-| Pravda, většinou jsem k tomu neměl žádný důvod a samotnýho mě nikam moc jezdit neláká (krásně to ilustruje tahle písnička od Tří Sester https://www.youtube.com/watch?v=1ani_tP1tkc), ale tak co by muž pro ženu neudělal, že :-D

3 Lucka Lucka | Web | 17. června 2018 v 13:57 | Reagovat

Hezké plány, co na tom, že s kamarádkou a ne přítelem, ten se časem taky objeví. :-)

4 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 17. června 2018 v 19:59 | Reagovat

To je boží článek! :D Doufám, že ti vyjde ta dovča bez hádek a určitě bude lepší okukuvat hezký cizince s kamarádkou, než s přítelem, ne? :D :)

Ať se daří!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama