#šance milion

18. května 2018 v 10:39 | Mate |  COCKtail
Docela mě překvapuje, kolik vzpomínek mám z dob, kdy mi bylo tolik, že bych si podle psychologů ještě vlastně neměla nic pamatovat. Nevím proč, ale utkvěla mi v paměti situace, kdy jsme s našima jeli nakupovat a na parkovišti si to ke svému autu šinul pár, který se mi jako dítěti nepozdával. Muž byl podstatně starší, zatímco blondýnka, kterou držel za ruku, mohla mít tak o polovinu míň. Otočila jsem se k mámě a zeptala se, jestli spolu ti dva chodí. Pokrčila rameny, že asi ano, na což jsem namítla, že je na ní ten pán moc starý. "Ale když se dva mají rádi, tak nezáleží na tom, jak staří jsou," odvětila máma, čímž mě sice umlčela, ale stejně mi to přišlo trochu divné.
V naší době už je možná i tak trochu trendem, že spousta upravovaných žen se po městě neprochází se svým vrstevníkem, ale třeba s chlapem, který je ve věku jejich otce. A nikomu to nepřipadá divné. Když je naopak muž mladší než žena, lidé se nad tím malinku podivují. Každopádně, to už trochu zaplouvám do vod, které s tímhle článkem nesouvisí.Pointou tohoto textu má být věkový rozdíl. Vždycky jsem si myslela, že je lepší, když je kluk o něco starší. Povětšinou to v mých případech byly vždycky přibližně čtyři roky. Pak jsem narazila dokonce na kluka, který byl přibližně o deset let starší než já, tehdy se myslím jeho věk blížil tak nějak k třicítce. Strašně dobře se mi s ním povídalo, i když v případě psaného textu (což samozřejmě tvoří většinu) psal občas trochu jako autista. Vypadávaly mu čárky ve větách, otazníky pro něj neexistovaly, takže se často ptal oznamovací větou, hodně toho nasliboval a málo splnil a tak vůbec jsem si vlastně uvědomila jednu zásadní věc.

Holky preferují starší kluky především kvůli tomu, že doufají v to, že (narozdíl od vrstevníků) budou mít v hlavě srovnáno. Budou vybouření, vědí co od života chtějí a nemají potřebu hrát nějaké zbytečné hry. Ne vždycky to tak je. Vlastně, co jsem tak měla možnost poznat, tak moc často ne.

Pokud je kluk kolem 30 stále nezadaný, povětšinou to má nějaký důvod. Může to být čerstvý rozchod s dlouholetou partnerkou, nebo taky to, že je kretén. Což mi přijde trochu častější. Myslím, že my se Soul jsme narazily na ten druhý případ. Na druhou stranu, moje kamarádka (jen o čtyři roky starší než já) nikdy ve vztahu nebyla úplně spokojená. Potom se poznala s někým, kdo byl o šestnáct let starší a došlo ji, že tohle je to, co potřebuje. Její partner strávil několik let ve světě, užil si spousty dobrodružství, zažil několik vztahů, ale v žádném neměl pocit, že by to takhle mohlo fungovat navždy. To přišlo až s ní. A ji zase uspokojovalo to, že nemusela řešit sračky. Teď totiž měla partnera, který věděl, co od života chce a neuvěřitelně si jí vážil.

Abych došla k nějakém shrnutí, podle mě ve vztahu není věk až tak podstatný. Podstatná je vyzrálost obou lidí. Nejednou už nás ale vědci přesvědčovali o tom, že holky jsou oproti klukům "dost popředu", takže menší věkový rozdíl dost možná vztahu prospěje... Jaký je na to váš názor?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 18. května 2018 v 20:55 | Reagovat

To je hrozně těžké. Já jsem čtyři roky chodila s klukem o rok starší, což mi vyhovovalo, ale prostě to nebylo ono. Jeho povahové vlastnosti mi neseděly natolik, abychom spolu zůstali. Teď mám přítele o osm let starší (32) a budeme spolu rok. Občas mi přijde pořád jako bláznivý puberťák, jinde je tam skutečně znát ta vyzrálost a přehled. Nedokážu úplně říct, jestli věk s tím má co dělat. Znám pár kluků, co ve dvaceti mají větší rozhled než někteří ve 40 a jsou "vyspělejší". Je to zkrátka člověk o člověku, spoléhat se na to nedá. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama