#nemyslíš, zaplatíš

13. května 2018 v 11:22 | Mate |  COCKtail
Netuším proč, ale odmalička jsem měla zafixovanou potřebu nenechat za sebe někoho platit. A když už za mě cokoli kdokoli zaplatil (ať už nějaký kluk zacáloval lístky do kina nebo třeba kamarádka skleničku vína v restauraci) vždycky jsem měla potřebu to oplatit co nejdřív to bylo možné. Nedávno jsme se se Soul bavily o svých pocitech poté, co za nás nějaký kluk platí.
"Když do tebe kluk investuje, znamená to, že mu za to stojíš," slyším z televize od ženské, která jinak vypadá, jakože nemá všech pět pohromadě. Po chvilce zamyšlení si říkám, že na tomhle ale něco bude. Nejsem zrovna člověk, který by za sebe nechával s klidným svědomým platit druhé, naopak se při tom často cítím docela nepříjemně. Zvláště, když se placení chopí kluk. Jak říká můj táta, dneska není zadarmo absolutně nic. A u většiny kluků je to obvykle pravda. Zaplatí, ale něco za to čekají. Příběh Stodolní ulice.

Osobně pokaždé, když sedím u stolu s klukem (ať už jde o kamarády nebo potencionálny partnery), automaticky před placením vytahuju peněženku a chci za sebe zatáhnout účet sama. Není to tím, že bych chtěla ukázat svou nezávislost. Zkrátka se tak cítím líp. Na druhou stranu je taky pravdou, že mně vždycky zajímá reakce. Alespoň nabídku za holku (za tu, o kterou fakt stojíte) zaplatit, totiž považuju za znak gentlemanství.


Na druhou stranu, každý extrém škodí. Onehda jsme byli na párty u spolužáka ze základky, kde jsme si s kámošem objednávali přes net jídlo. Jen my dva. Chtěli jsme platit dohromady a kartou, takže jsme se dohodli, že on to teď zaplatí a já mu to později přes internet banking pošlu. Hned potom, co jsme odbouchli objednávku, jsem mu řekla, ať mi potom pošle částku a číslo účtu. Sotva přijelo jídlo a týpek s tím vyběhl nahoru, ještě než začal jíst, rozpočítal kolik mu dlužím, poslal mi číslo účtu a až pak se dal do jídla, přičemž těsně předtím, než si namočil druhý kousek sushi do sójové omáčky, otočil se na mě se slovy: Nebo nemáš internetové bankovnictví v mobilu?

Myslela jsem, že už jen to, že jsem sama iniciátorem toho, aby mi poslal částku a bankovní účet, je pro něj dost důrazným náznakem toho, že rozhodně tenhle dluh nehodlám nechat být. Nemusím asi ani dodávat, jak mi v tu chvíli přišel podivný. Asi si to ani neuvědomil, vzhledem k povaze flirto-úchylných zpráv, které mi od něj poslední dobou chodí a na které raději ani nereaguji.

To už je ale příběh na jiný článek. Jak to máte vy? Vadí vám, když za vás kluk platí? Případně, pokud se k tomuto článku dostanou i chapci, vadí vám platit za holku?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Měl by na prvním rande platit kluk?

Ano
Pokud holka nechce, neměl by
Ne

Komentáře

1 Rosa Nera Rosa Nera | E-mail | Web | 13. května 2018 v 16:03 | Reagovat

No tak tímhle gestem by mě kámoš taky nepotěšil. :D My to máme s přítelem vyrovnané, občas něco zaplatím já, jindy zase on. Do poslední koruny si ale dlužené peníze neplatíme, pokud jde třeba o nějakých 5 korun, necháváme to být. Aby mi to přesně rozpočítal, to by mě asi celkem otravovalo. :D Jinak se mi nabízí vždycky, že něco zaplatí, ale většinou to máme půl na půl. Cítím se blbě, když za mě někdo něco platí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama