#jak neskončit na začátku

22. května 2018 v 12:23 | Mate |  COCKtail
Jsem zmatená a psychicky unavená zároveň. Možná se chýlí ke konci dny, kdy jsem si ráno namalovala oční linky, obtáhla pusu rtěnkou a dokázala si užívat svou nezávislost. Neměla potřebu myslet na to, co nějaký kluk zrovna teď dělá, jestli jste jediná, ke komu se momentálně chová tak hezky a jestli na vaši zprávu neodepsal jen protože prostě nestihá anebo mu něco připadá lepší než trávit čas dopisováním si.
Na druhou stranu mám trochu pochybnosti. Tenhle pocit jsem už sakra dlouho nezažila a nevím, jestli mi to chybí. Dost možná to totiž zastiňuje strach ze zklamání. Jediná věc, kerou momentálně vím jistě, je ta, že k rozuzlení přispěju tím, že nebudu urputná. Efektivněji se asi skutečný zájem zjistit nedá.

A aby tenhle článek nesloužil jen k tomu, že si tady vyliju srdce, podělím se s vámi o jednu (snad) užitečnou věc, kterou najdete po rozkliknutí celého článku.
Dříve jsem byla schopna vyjmenovat desítky vlastností (ať už povyhových nebo vzhledových), kterou by měl můj ideální partner mít. Postupem času jsem začaal střízlivět a díky nejrůznějším týpkům přišla na několik zásadních věcí, které by měl kluk splňovat, aby nepřišel začátek vztahu ještě rychleji, než konec.

Co všechno by teda můj ideální partner měl mít?

VYŘEŠENOU MINULOST. VČETNĚ VZTAHU S BÝVALOU.
Není totiž nic horšího, než být náplastí na bolest, kterou jste nezpůsobili. Pokud má váš potencionální amant za sebou rozchod po mnohaletém vztahu a vy jste ta první, na kterou potom narazil, nevěstí to nic dobrého. Jestli v sobě nemá vyřešeny věci z minulosti, dost možná právě vy budete ta, která ho bude léčit. Málokdy ale následuje vztah s budoucností.

UMĚNÍ STEJNĚ PŘIJÍMAT JAKO BRÁT.
Samozřejmostí vztahu by mělo být to, že pro sebe navzájem umíte být oporou. A taky by to mělo fungovat oboustranně. Pokud ale potencionální amant potřebuje sáhodlouze utěšovat, zatímco on sám vám v těžkých chvílích neumí být oporou, začíná to smrdět neúspěchem. Je totiž tak nějak přirozené, že své těžkosti potřebujeme probrat s člověkem, na kterém nám záleží nejvíc.

JASNO O ŽIVOTĚ.
Trochu to možná souvisí s mým posledním článkem, kde jsem mnohokrát skloňovala slovo vyzrálost. Není potřeba, aby měl váš potencionální ament jasno o tom, kam chce příští rok na dovolenou, na kterém pozemku chce postavit dům, kolik s vámi chce dětí a v jakém časovém rozestupu. Měl by ale mít jasno o tom, kam chce svůj život směřovat a co od něj vlastně čeká. V opačném případě to může dopadnout jako s mou známou, která po cca dvouletém vztahu zjistila, že se její přítel tajně díval na pronájem bytu na druhé straně republiky a později vyklopil, že pomýšlí na přesun do USA.

SCHOPNOST STANOVIT SI PRIORITY.
Nebavíme se momentálně o tom, že si zajde s kamarády na fotbal, na pivo nebo s nimi vyrazí na nějakou pánskou jízdu. To je z mého úhlu pohledu důležitá samozřejmost, která vztahu prospívá. V tomhle případě mám namysli především to, že by pro něj měla být v klíčových situacích vaše osoba před zábavou. Bavíme se především o tom, že když máte svátek/narozeniny, raději vyrazí za vámi, než aby s kamarády pořádal divoké chlastačky, které klidně můžou den počkat. Zní to možná neuvěřitelně, ale kamarád od známého si například svatbu potřeboval přizpůsobit fotbalu. V pátek hrála nějaká místní liga, v sobotu Baník a tak se tedy ženil až v neděli. Osobně nevím, jestli bych snesla, že je pro drahou polovičku zásadnější Baník, než naše svatba...

UMĚNÍ KOMPROMISU.
Pokaždé, když něco tvoří dva lidé (ať už jde o švadleny, které tvoří nové šaty, o přestavbu domácnosti nebo o vztah) je potřeba se na věcech dohodnout. Ne vždy mají oba stejný názor. Většinou se ale dá drobnými ústupky dojít ke spokojenosti obou. Důležité ale je umět takové ústupky udělat, navzdory tomu, že vaše prvotní představa vypadala úplně jinak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beznadejnaromanticka beznadejnaromanticka | E-mail | Web | 22. května 2018 v 17:19 | Reagovat

zajímavé pojetí TT :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama