#8 knižních tipů pro holku se zlomeným srdcem

29. května 2018 v 16:08 | Mate |  COCKtail
Přiznejme si, že pokaždé, co máme nějaké trable, není pro nás většího balzámu, než porozumění od jiného člověka. A tím víc si toho ceníme, pokud ten člověk momentálně zažívá stejné průsery, jako my. Kromě toho, že své problémy sdílíme se Soul mezi sebou a taky na tomhle blogu, tíhneme ke knížkám. Proto jsme pro vás vybraly několik knih, které by si podle nás měla přečíst každá holka, která má za sebou nevydařený vztah, nevydařený pokus o vztah, nevydařené hledání partnera, nebo prostě (stejně jako my) proplouvá životem s vidlema v ruce, aby byla schopna hbitě zareagovat, až ji osud zase přistaví pod nohy další hromadu hnoje.
PANNA - Radhika Sanghani

Přísahám, že tuhle knížku jsem četla až potom, co jsme tenhle blog založily a skutečně to s námi nemá nic společného! Hlavní hrdinkou příběhu je studentka Ellie, která je (tuším) ve 21 letech stále panna. Nepokládá to za nic hezkého, naopak má pocit, že ji to znehodnocuje, před kamarády předstírá, že už o to dávno přišla a souběžně hledá někoho, kdo by ji o to připravil. To, že je ještě pannou už ji nevěří ani její vlastní doktorka, která ji chce poslat na testy na chlamýdie, což je poslední kapkou. Když se Ellie konečně podaří nabrnknout kluka, který by ji panenství mohl zbavit, nevyzná se v něm - osobně jsem ho prokoukla ve chvíli, kdy za ni nezaplatil ani čaj na rande. Jenže ona bohužel hlavní hrdinka nečte náš blog, takže není v obraze. Nebudu prozrazovat, že ačkoliv si Ellie myslí, že (byť to původně zkoušela i s týpky, kde vidina následného vztahu nebyla žádná) o to nakonec přišla s klukem, se kterým následně zůstane, bude velkým překvapením, že onen odpanitel má problémy. Se vztahy i se zdravíčkem... A dál už spoilovat nebudu. Místy sice knížka nemá úplně spád, ale stejně jsem ji přečetla docela rychle a průbězně kývala hlavou na souhlas myšlenek hlavní hrdinky.

ZMRZLINA S PŘÍCHUTÍ ZÁMĚRU - Olga Path Štiplová

Upřímně, tuhle autobiografickou knížku jsem si chtěla přečíst hlavně protože mě Olga neuvěřitelně vytáčela v dokumentu Dělníci bulváru. Chtěla jsem vědět, jak popisuje rozepře, které po tom natáčení nastaly (nepotřebujete vědět předem, protože ona vás do toho subjektivně zasvětí) a hlavně, jestli je to jen póza, nebo je skutečně taková blbka. A vedle toho se mi nechtěly googlit její články, takže mě taky zajímalo, jestli vážně píše tak dobře, když se dostala do bulváru, který byl (v té době) podle mě naprostou jedničkou. Po pár stránkách mě ale knížka docela začala bavit. Kromě trablí s prací a bydlením se ukázalo, že největším problémem je v životě Olgy přítel. Který je trochu psycho, trochu mimo a ještě taky trochu násilník, ale stejně ji k němu něco táhne. A když už se fakt rozhodne, že ho kopne do zadku, tak se objeví jiný, který je ale taky dost psycho. Ale ten aspoň nesmrdí korunou. Docela mě děsilo, že když jsem knížku dočetla, měla jsem pocit, jako kdyby se nějaká z mých kamarádek, se kterou jsem sdílela své problémy, odstěhovala. Ale možná to bylo více tím, že hlavní hrdinka pracovala většinu času jako novinářka, takže jsem některým peripetiím docela rozuměla.

DENÍK BRIDGET JONESOVÉ - Helen Fielding


Myslím, že zrovna tuhle knížku (díky její slavnější filmové podobě) nemusím moc představovat. Katastrofické je, že čím jsem starší, tím víc se s názory a s příběhem třicetileté, oplácané a nezadané Bridget dokážu tak nějak víc ztotožnit. Jak už to tak u nezadaných holek v tomhle věku (vlastně i v našem věku bývá) každý kluk, který se začne dvořit, je potecnionální přítel a (pokud nejste já) žádné podezírání není na místě, protože logicky v tomhle věku už není potřeba si na nic hrát. Jenže Bridgetin šéf nebere laškování se svou podřízenou (jak se později ukáže) moc vážně. Souběžně se objevuje rodinný známý, se kterým se ji matka snaží dát dohromady, byť na první dobrou on nejeví zrovna zájem. Zkrátka a dobře, pokud máte problémy ve vztahu, v práci vás prudí a cítíte se docela zoufale, s hlavní hrdinkou se skvěle ztotožníte.

SKLADATELKA VOŇAVÉHO PRÁDLA - Martina Formanová

Narazila jsem na tuhle knížku docela nedávno, ale přečetla jsem ji jedním dechem. Opět autobiografická knížka, tentokrát od manželky slavného režiséra Miloše Formana. Na první pohled se sice může zdát, že má Martina všechno, co by si každá holka mohla přát... nebo možná mnohem víc, tak touhle knížkou vás autorka vyvede z omylu. V mládí musela o přestěhování do Prahy jako každý běžný smrtelník řešit účty, ale taky problémy ve vztazích, které nejčastěji zažehnávala vínem. Vlastně bych se s ní dokázala ztotožnit, nebýt jejího románku s Karlem Gottem. Ani ten ale nebyl tak růžový, jak se může zdát. Řekla bych ale, že každá holka v životě potřebuje přechodně nějakého takového Karla, aby ji něčemu naučil. Například tomu, že když je někdo talentovaný, hezký nebo bohatý, neznamená to, že také dokáže být věrný a milovat vás tak, jak potřebujete. Pokud by vás tahle knížka dost pohltila, tak určitě koukněte i na její pokračování SNĚDLA DĚTEM SLADKOSTI. Ale to jsem teda ještě přečíst nestihla, takže nemůžu soudit. Nicméně mě baví, jak Formanová píše bez zbytečného odbíhání od tématu, zkrátka stručně, vtipně, sarkasticky... a hlavně výstižně!

P. S. - Aňa Geislerová

Aňu jako herečku zbožňuju, vždycky mi přišla něčím zajímavá a hlavně dost talentovaná. Až v posledních dnech (přesněji včera) jsem se ale dostala k její knížce P. S. Zatím jsem sice jen v lepší polovině, ale musím říct, že mě její spisovatelská prvotina fakt neuvěřitelně baví. Rozebírá svůj život, své pocity, své zážitky a to všechno doplnila někdy až mrazivě přesnými výroky, citáty, přirovnáními. Někdy se vám může stát, že narazíte na někoho, kdo aniž by se dokázal vctít do vaší kůže, prostě spolkl moudrost celého světa a i když nic podobného tomu, co řešíte prostě nezažil, tak ví naprosto nejlíp jak to řešit. A vy mu to prostě automaticky nevěříte, protože máte dojem, že o tom nemůže nic vědět. Aňa sice nikomu žádné důrazné rady v knížce nedává, ale přesto... Každé slovo v té knížce ji věřím. Protože je krásná, protože je úspěsná a mimo jiné taky protože se několik let plácala ve vztazích (do dnes vlastně bulvární média pátrají po tom, kdo je otcem jejího třetího dítěte). Mimo to kniha (díky grafické úpravě Aniny sestry Lely) lahodí i mému oku.

BOŽSKÝ BASTARD - Christina Lauren

Upřímně, jeden týpek to na stránce s hodnocením knih nazval nějak ve stylu "bohatý alfa klátí asistentku svého otce na 350 stranách" což je velice stručný popis, ale já sama tuhle věc četla poprvé několik let zpátky (od té doby vyšlo několik pokračování, ale žádné se mi nelíbilo tolik, jako tohle). Takže, abych to nějak shrnula... Padesát odstínů šedi není čtení pro mě. Říkám tomu erotická popelka, knížka mě přestala bavit hned na úvodní straně a byť jsem vyrůstala na jo velkých sračkách (Hannah Montana, High school musical a podobné vymývárny mozků, které zrovna pouštěl Disney channel), tak tenhle film jsem nebyla schopna dokoukat. Skvělé technické zpracování, ale tím to začíná a končí. Božský bastard mi přišel v něčem jiný, lepší. Detailnější popis, zajímavější děj (možná protože spolu Chloe a Bennett navzdory přitažlivosti ještě pořád válčili), z hlavních hrdinů jsem už po úvodních řádcích neměla pocit, že jsou to dvě leklé ryby, které akorát chytil stejný proud. Bennetta jsem si docela oblíbila, ale čtenářkám bych rozhodně doporučila zůstat nohama pevně na zemi. Chlap, který je bohatý, pohledný, pokaždé vás přivede k orgasmu a dokonce chce být vaším partnerem, existuje skutečně jen v knížkách a filmech. Nehledejte pak prosím Bennetta Ryana někde ve vašem okolí, akorát to povede k vašim frekventovanějším návštěvám tohoto blogu...

JIŽAN A BLONDÝNA - Jana Soukupová

Pokud se nad vztahy potřebujete trochu povznést, mohla by vás nadchnout knížka Jany Soukupové, která trefně a s humorem popsala období, které strávila v Řecku po boku jednoho z tamních mužů. Kromě strastí ve vztahu se můžete pobavit taky nad tím, jak vtipně a s nadhledem hodnotí autorka samotný život mezi jižany.

ZAVRŽENÝ - Becca Fitzpatrick

Na závěr jsem záměrně umístila jednu knížku (respektive sérii čtyř knízek), která je trochu fantasy, což vám bude hned po přečtení líto. Taky vám bude líto, že nejste studentkou střední školy, do které se přihlásí neznámý kluk bez minulosti, o kterém nevíte, co si myslet. Jestli by vás měl spíš děsit, nebo jestli ho chcete víc poznat. Jestli vás přitahuje, nebo neuvěřitelně štve. A na konci toho všeho vám bude líto, že váš strážný anděl není vysoký tmavovlasý kluk, který jezdí motorce a je u vás kdykoli se řítí nějaká pohroma. Sice tuhle hlášku pochopíte potom, co knížku přečtete, ale zastávám názor, že KAŽDÁ HOLKA POTŘEBUJE SVÉHO PATCHE.


Za každý další tip na čtení pro single and fabulous budeme rády!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama