Květen 2018

#8 knižních tipů pro holku se zlomeným srdcem

29. května 2018 v 16:08 | Mate |  COCKtail
Přiznejme si, že pokaždé, co máme nějaké trable, není pro nás většího balzámu, než porozumění od jiného člověka. A tím víc si toho ceníme, pokud ten člověk momentálně zažívá stejné průsery, jako my. Kromě toho, že své problémy sdílíme se Soul mezi sebou a taky na tomhle blogu, tíhneme ke knížkám. Proto jsme pro vás vybraly několik knih, které by si podle nás měla přečíst každá holka, která má za sebou nevydařený vztah, nevydařený pokus o vztah, nevydařené hledání partnera, nebo prostě (stejně jako my) proplouvá životem s vidlema v ruce, aby byla schopna hbitě zareagovat, až ji osud zase přistaví pod nohy další hromadu hnoje.


#bez zubu

27. května 2018 v 11:18 | Mate |  COCKtail
Před pár měsíci by mi jen těžko někdo vysvětlil, že něco může bolet více než samota. Když jsem seděla v nemocničním andělu pod rukama stomatochirurgama, který se pral s mými zuby moudrosti, došlo mi, že něco bolesitvějšího přece jen existuje. Navzdory tomu, že povětšinou články na našem blogu jsou buďto neuvěřitelně moudré, velmi sarkastické nebo nadmíru optimistické, tenhle článek bude asi prvním, který z téhle škatulky vybočuje.
Mlčky jsem se po pár dnech od zákroku prohlížela v zrcadle a bylo mi zvláštně. Tři dny se pořádně nemůžu najíst a mluvím jen minimálně. Právě moje zkrocená upovídanost je pro okolí znamením, že se necítím úplně ve své kůži. Co mě ale trápí nejvíc, je fakt, že moje hlava je po trhání toho proklatého zubu asi 2x větší než byla dosud. A to mi už předtím přišlo, že je moje postava v nepoměru k hlavě. Pro ovoce a zeleninu na šťávičky (případně zmrzlinu a jogurty) chodím do obchodu buďto s vlasy přehozenými přes rameno, případně s rukou na líčku, jako kdybych dlouhavě nad něčím uvažovala. Na to, že bych si nanesla alespoň tenkou vrstvu make-upu ani nemyslím. A cítím se divně.

#jak neskončit na začátku

22. května 2018 v 12:23 | Mate |  COCKtail
Jsem zmatená a psychicky unavená zároveň. Možná se chýlí ke konci dny, kdy jsem si ráno namalovala oční linky, obtáhla pusu rtěnkou a dokázala si užívat svou nezávislost. Neměla potřebu myslet na to, co nějaký kluk zrovna teď dělá, jestli jste jediná, ke komu se momentálně chová tak hezky a jestli na vaši zprávu neodepsal jen protože prostě nestihá anebo mu něco připadá lepší než trávit čas dopisováním si.
Na druhou stranu mám trochu pochybnosti. Tenhle pocit jsem už sakra dlouho nezažila a nevím, jestli mi to chybí. Dost možná to totiž zastiňuje strach ze zklamání. Jediná věc, kerou momentálně vím jistě, je ta, že k rozuzlení přispěju tím, že nebudu urputná. Efektivněji se asi skutečný zájem zjistit nedá.

A aby tenhle článek nesloužil jen k tomu, že si tady vyliju srdce, podělím se s vámi o jednu (snad) užitečnou věc, kterou najdete po rozkliknutí celého článku.

#Start?

22. května 2018 v 10:34 | Soul |  COCKtail


Tak je tu další ráno. Další myšlenky, povinnosti, svět. Sedím v posteli a usmívám se nad tím, jak je to všechno divný. Když už zase začínáte mít někoho ráda, proč se bojíte dopředu konce? Definuje začátek všechno, co následuje poté? A proč těsně po výstřelu na startovní čáře každý spotřebuje nejvíce energie a v půlce ji pomalu ztrácí, až na konci dojde dech úplně. Je zvláštní, že někteří běží příliš rychle a končí příliš brzy. Jeden Usain Bolt světu přece stačí ne? Včera jsme měli řeč na téma toho co je mezi námi. Má u mě rezervní trenky i ponožky, ale má blok z předchozího vztahu. Nedokáže mě mít víc rád. Zatím. Zatím? Prvně jsem si řikala, že by mě to mohlo urážet, může mi to i ublížit. A asi mě to i trochu zabolelo. Ale on není ten, kdo určuje moji hodnotu a to, jak užasná jsem. To určuji jen já. Každá si zasloužíme někoho, kdo nás bude mít bezmezně rád a my jeho. Jak ale poznáme, že to je zrovna ten konkrétní člověk ? Znamená to, že začátek bude jednoduchý, hezký a úžasný ? A když nebude, tak nebude ani vztah? Houpu se nad propastí, jestli ho mít ráda a nechat ho k sobě připustit blíž, s riskem, že u něj se to třeba nespraví. Setrvávat v tomhle "něčem" mi nejde. Je to málo a je to nejistota. Takže co byste mi poradili? Připomíná mi to pohádku oblečená neoblečená, učesaná neučesaná. Vztah Nevztah. Jen to není pohádka, ale život. Kterej prý nemívá šťastný konce tak často. Může se člověk ve vztahu zamilovat později? Nebo by to mělo být se vším všudy - motýlci, úsměvy a zamilovanost hned na začátku, aby to byl dobrej vztah? Jestli má vůbec cenu bádat po odpovědích. Možná ani žádné nejsou. Trvalo mi dlouho, než jsem se z problémů, které mi okupovaly život, zase vrátila do svého původního silného já. Ale cítím tam uvnitř, že křehká a citlivá pořád jsem. Jenže v momentě, kdy ukážete tuhle svoji stránku, přestáváte být líbivá. A přichází konec? a nebo je to začátek hlubšího pouta? Asi je ještě potřeba ujít cestu. Takže dámy, nevím jak to dopadne. On to prej taky neví. Ale co vím je to, že jeho největší blok, je ten, že nevidí, kdo a jaká jsem. Protože jinak by nečekal ani minutu a už by byl zamilovanej. A to stejný platí o vás.Vaše Soul ♥


#šance milion

18. května 2018 v 10:39 | Mate |  COCKtail
Docela mě překvapuje, kolik vzpomínek mám z dob, kdy mi bylo tolik, že bych si podle psychologů ještě vlastně neměla nic pamatovat. Nevím proč, ale utkvěla mi v paměti situace, kdy jsme s našima jeli nakupovat a na parkovišti si to ke svému autu šinul pár, který se mi jako dítěti nepozdával. Muž byl podstatně starší, zatímco blondýnka, kterou držel za ruku, mohla mít tak o polovinu míň. Otočila jsem se k mámě a zeptala se, jestli spolu ti dva chodí. Pokrčila rameny, že asi ano, na což jsem namítla, že je na ní ten pán moc starý. "Ale když se dva mají rádi, tak nezáleží na tom, jak staří jsou," odvětila máma, čímž mě sice umlčela, ale stejně mi to přišlo trochu divné.
V naší době už je možná i tak trochu trendem, že spousta upravovaných žen se po městě neprochází se svým vrstevníkem, ale třeba s chlapem, který je ve věku jejich otce. A nikomu to nepřipadá divné. Když je naopak muž mladší než žena, lidé se nad tím malinku podivují. Každopádně, to už trochu zaplouvám do vod, které s tímhle článkem nesouvisí.

#nemyslíš, zaplatíš

13. května 2018 v 11:22 | Mate |  COCKtail
Netuším proč, ale odmalička jsem měla zafixovanou potřebu nenechat za sebe někoho platit. A když už za mě cokoli kdokoli zaplatil (ať už nějaký kluk zacáloval lístky do kina nebo třeba kamarádka skleničku vína v restauraci) vždycky jsem měla potřebu to oplatit co nejdřív to bylo možné. Nedávno jsme se se Soul bavily o svých pocitech poté, co za nás nějaký kluk platí.
"Když do tebe kluk investuje, znamená to, že mu za to stojíš," slyším z televize od ženské, která jinak vypadá, jakože nemá všech pět pohromadě. Po chvilce zamyšlení si říkám, že na tomhle ale něco bude. Nejsem zrovna člověk, který by za sebe nechával s klidným svědomým platit druhé, naopak se při tom často cítím docela nepříjemně. Zvláště, když se placení chopí kluk. Jak říká můj táta, dneska není zadarmo absolutně nic. A u většiny kluků je to obvykle pravda. Zaplatí, ale něco za to čekají. Příběh Stodolní ulice.

#SelfLove

12. května 2018 v 12:27 | Soul |  COCKtail


Štěstí je pocit. A pocit je hrozně zvláštní síla. Ovládá náš mozek, naše srdce, náladu. A přitom si ho tvoříme sami. Smrt jako taková vás neudělá smutnou, dokud se o ní nedozvíme - dokud váš mozek nevytvoří pocit smutku. Pak se trápíme. Stejně to jde ale i s pozitivními pocity. Nemusíme se cítit dobře a šťastně jen když se něco uděje z vnějšku. Pocit si vytváříme samy. I přesto stále hledáme lásku a hledáme štěstí. Já už jsem z toho teda byla fakt ale vyčerpaná. Opravdu. A tak jsem si řekla, že je na čase si lásku a štěstí dát sama, když tu není momentálně nikdo, kdo by mi s tím pomohl(resp. se kolem mě motali ti, kdo mi od toho spíš odpomohli). A tak jsem se rozhodla, že nechci být ženou, která potřebuje muže. Ale ženou, kterou potřebuje muž. A jestli mě nepotřebuje, tak se svět nezboří(možná ten jeho jo. Později. Až na to příjde. Co ztratil. Hehe.) Štěstí je pocit, který si vytváříme SAMY. A jak si ho vytvořit? Jak se mít ráda?

1) Usmívejte se. Na sebe v zrcadle.
2) Při vaření tancujte.
3) Při sprchování zpívejte.
4) Masturbujte. Ano je to tak.
5) Smějte se
6) Travte čas sama se sebou(a dělejte předchozí kroky)
7) Zrušte si instagram(nebo na něj aspoň tolik nekoukejte. Ne, ty lidi fakt nemají lepší život jak vy!!)
8) Nic nehledejte, nic nečekejte, jen užívejte.


Takže pls. Nehledejte štěstí. Štěstí jste vy.


Vaše Soul ♥